Juoksukuninkaat

    Juoksukuninkaat 480 m / Finnish Racing King Championships Winners:

    Tähtijuoksijat 1970-1993, Juoksukuninkaat 1994 ->

    vuosi/
    years
    nimi/name isä/sire emä/dam
    1970 Kaurialan Jasper Happy Star Clarrion Koiralahden Titina
    1971 Ceritan Firouzi Laguna Leader Kelan Bang-Bang
    1972 Zeloso Baritoni Zätaängs Haetti Zeloso Amoriini
    1973 Zeloso Celesta Fleeting Flamboyant Zeloso Amoriini
    1974 Zeloso Baritoni Zätaängs Haetti Zeloso Amoriini
    1975 Solvikens Sane Solvikens Sindo High Speeds Bazette
    1976 Of Summer-Day Edison Murano of Whirlwind Serisini
    1977 Suvituulen Jokeri Solvikens Sirius Flaming Hill Steppenwolf
    1978 Tuulikeron Puuma Murano Of Whirlwind Tuulikeron Poloneesi
    1979 Sökövintin Muumi Lucidor Seristina
    1980 Happystarboy Murano of Whirlwind Agata
    1981 Tuulikeron Puuma Murano Of Whirlwind Tuulikeron Poloneesi
    1982 Sökövintin Oodi Arrow Sökövintin Lady
    1983 Sopisco Sälli Sopisco Sitot Sopisco Solila
    1984 Sopisco Sälli Sopisco Sitot Sopisco Solila
    1985 Woodbrook’s Quality Woodbrook’s Falcon Sweetmeadow’s Manhattan
    1986 Woodbrook’s Quality Woodbrook’s Falcon Sweetmeadow’s Manhattan
    1987 Jaavakallion Mimosa Woodbrook’s Quality Sökövintin Oodi
    1988 Jaavakallion Zatopek Happy Star Boy Sökövintin Oodi
    1989 Jaavakallion Diamella Calahorra the Signal Sökövintin Oodi
    1990 Jaavakallion Diamella Calahorra the Signal Sökövintin Oodi
    1991 Jaavakallion Diamella Calahorra the Signal Sökövintin Oodi
    1992 Sökövintin Ceita Jaavakallion Domino Paletin Aquila
    1993 Sökövintin Go-Gulliver Go-Tico v.t. Loechtje Jaavakallion Diiva

    Juoksukuninkaat

    vuosi/
    years
    nimi/name isä/sire emä/dam
    1994 Sökövintin Ceita Jaavakallion Domino Paletin Aquila
    1995 Jenitzarin Bellino Sökövintin Chaplin Kulta-Haukku Anitar’s Power
    1996 Paletin Kansas Kid Sökövintin Go-Go Paletin Andromeda
    1997 Wincentin Huckleberry Kamiel van de Aloisepolder Sökövintin Ceita
    1998 Sökövintin OK-Viljonkka Otava v.d. Oogstlaan Vaya Con Dios Katinka
    1999 Chandhara’s Xagira Qwerty El Kahal Chandhara’s Queen Of Orinoco
    2000 Sökövintin XL-Xarock Sökövintin OK-Viljonkka Chandhara’s Xinti
    2001 Sökövintin XL-Xarock Sökövintin OK-Viljonkka Chandhara’s Xinti
    2001 Sökövintin Sissi Otava v.d. Oogstlaan Sökövintin Molla-Maija
    2002 Sökövintin XL-Xarock Sökövintin OK-Viljonkka Chandhara’s Xinti
    2002 Chandhara’s Xinti Qwerty El Kahal Chandhara’s Queen Of Orinoco
    2002 Speed On Billy the Kid Oochigea’s Xamboy Sökövintin XL-Xena
    2003 Lekurin Lifestyle Wincentin Huckleberry Sökövintin Lolli-Pop
    2004 Speed On Billy the Kid Oochigea’s Xamboy Sökövintin XL-Xena
    2005 Sökövintin Hugo Oochigea’s Xamboy Sökövintin XL-Xarina
    2006 Sökövintin Agatha Oochigea’s Bounty Sökövintin Sissi
    2007 Sökövintin Öhman Oochigea’s Xamboy Sökövintin XL-Xarina
    2007 Sökövintin JX-Beatrix Sökövintin BS-Julius Sökövintin XL-Xarina
    2008 Sökövintin Öhman Oochigea’s Xamboy Sökövintin XL-Xarina
    2008 Sökövintin Agatha Oochigea’s Bounty Sökövintin Sissi
    2009 Weikotin BB-King Creole Binkie v.d. SpaarneMeute Maxwin Biancaneve
    2009 Maxwin Delaware Zorneagle’s Fernando Maxwin Zippy
    2010 Oochigea’s Hanaa Old Road’s Chikiboum Oochigea’s Ephallius
    2010 Oochigea’s Izbyiroces Cassini Blue North Oochigea’s Fryzbylius
    2011 Elko River du Tépée d’Amour Barnabe Chadra Sans Dos Apalachee River du Tépée d’Amour
    2011 Sattuman BJ-Martta Jykä v.d. Spaarne Meute Bimu-Pimu de Castlefinn
    2012 Elko River du Tépée d’Amour Barnabe Chadra Sans Dos Apalachee River du Tépée d’Amour
    2013 Elko River du Tépée d’Amour Barnabe Chadra Sans Dos Apalachee River du Tépée d’Amour
    2013 Hilton Du Pack De La Jet Egan River du Tépée d’Amour Charmaeuse Du Pack De La Jet
    2014 Effloresco’s Kajanos Catkyll’s Angelo Effloresco’s Genevra
    2014 MaXwin Hulabaloo Blits van de Spaarne Meute MaXwin Freida
    2015 Effloresco’s Kajanos Catkyll’s Angelo Effloresco’s Genevra
    2015 Hilton du Pack de la Jet Egan River du Tepee d’Amour Charmeuse du Pack de la Jet
    2016 Indian Hill’s Aragon Amom van de Spaarne Meute Oochigea’s Izbyiroces
    2016 Hilton du Pack de la Jet Egan River du Tepee d’Amour Charmeuse du Pack de la Jet
    2017 Apache Nation’s A Bundleofjoy Effloresco’s Kajanos Winsome Yankees Apache
    2017 Shannon Down Sapphire Isles Shannon Down Flux Vortex Elektra SDW Talk to the Paw

    Juoksu Kunkku

    Urokset >51 cm tai Nartut >48 cm / Males >51 cm or Bitches >48 cm

    vuosi/
    years
    nimi/name isä/sire emä/dam
    2004 Sökövintin Edison Oochigea’s Xamboy Chandhara’s Xinti
    2005 Sökövintin BS-Julius Ringdove Baby Jaymes Sökövintin Sissi
    2006 Jewgenistajan Lumienkeli Tuulikellon Andyco Jewgenistajan Nelli-Nopea
    2007 Bennet aus dem Gnomenhain Windyglen’s Pilgrim Alice aus dem Gnomenreigen
    2008 Jykä v.d. SpaarneMeute Windyglen’s Pilgrim Ezra v.d. SpaarneMeute
    2009 Homely Luck’s Lamborghini Old Road’s Chayenne Homely Luck’s Ultranza
    2009 Macarenan Pajazzo Maxwin Aky-Lucky Beschutzer Ariel
    2010 Amom v.d. Spaarne Meute Catkyll’s Adonis Res Poloniae Easy Go
    2010 Macarenan Panthera Maxwin Aky-Lucky Beschutzer Ariel
    2011 Amom v.d. Spaarne Meute Catkyll’s Adonis Res Poloniae Easy Go
    2011 Macarenan Panthera Maxwin Aky-Lucky Beschutzer Ariel
    2012 Winsome Yankees Apache Ringdove Jamiroquai Xantana van de Spaarne Meute
    2013 Winsome Yankees Apache Ringdove Jamiroquai Xantana van de Spaarne Meute
    2014 Old Road’s Kamagurka Blits van de Spaarne Meute Old Road’s Chakira
    2014 Winsome Yankees Apache Ringdove Jamiroquai Xantana van de Spaarne Meute
    2015 MaXwin Invictus QuiXand Fallout Boy MaXwin Freida
    2016 Nopurin Snoop Dogg Elektra’s Voodoo Talk at Kentfield Hilton du Pack de la Jet
    2016 Nopurin Meryl Streep Elektra’s Voodoo Talk at Kentfield Hilton du Pack de la Jet
    2017 Nopurin Jack Sparrow Elektra’s Voodoo Talk at Kentfield Hilton du Pack de la Jet
    2017 Nopurin Meryl Streep Elektra’s Voodoo Talk at Kentfield Hilton du Pack de la Jet